نظرسنجی

برنامه های مهد قرآنی ملیکا در سال 97 را چگونه ارزیابی می کنید؟
 

حاضرین در سایت

ما 3 مهمان آنلاین داریم
مهد قرآني مليكا زير نظر مهد قرآن كريم و ولايت شاهين شهر
مشاجره و هزار و یک بیماری مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط مدیر سایت ( محسن ربیعی)   
یکشنبه, 09 آبان 1395 ساعت 08:09

 

هیچ زن و شوهری نیستند که بدون اختلاف زندگی کنند؛ اما محققان میگویند فشار روحی و استرس ناشی از مشاجره میتواند زمینهساز بروز بیماریهای روحی و جسمانی شود. آن طور که پژوهشگران میگویند، مشاجره یکی از عوامل محرک محیطی است که میتواند باعث آشکار شدن بیماریهای نهفته در درون فرد شود. مثلاً در افراد مبتلا به بدبینی یا افسردگی این حالتها آشکار یا موجب تشدید آنها شود . در اکثر موارد پرخاشگری میتواند باعث ترسهای فوبیک مثل هراس اجتماعی شود. همچنین مشاجره در افراد دارای زمینه وسواس باعث تشدید آن یا ایجاد زمینه بروز آن میشود، همچنین جرو بحث میتواند موجب روشن شدن فازهایی از بیماری اضطرابی شود، در حالت پیشرفته با ایجاد اضطراب منتشر میتواند فرد را از فعالیتهای روزانه باز دارد. مشاجره در افراد مبتلا به فشارخون و امراض قلبی باعث تشدید بیماری آنها میشود.

بنابراین برای آنکه سلامت جسم و روانتان حفظ شود، باید مشاجرات زندگی مشترکتان را کاهش دهید و اگر لازم است در این راه از یک مشاور خانواده کمک بگیرید.‏

منبع: روزنامه اطلاعات

 
آثار مخرب مقايسه كردن كودكان مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط مدیر سایت ( محسن ربیعی)   
یکشنبه, 19 اردیبهشت 1395 ساعت 04:08

مقایسه کردن کودک با سایر دوستان وی یا کودکان اقوام و حتی خواهر و برادرهایش، کمکی به فرزند شما نمی‌کند، بلکه بر عکس می‌تواند اثرات منفی بر رفتار وی داشته باشد.

مقایسه، اعتماد به نفس آن‌ها را به شدت خدشه‌دار کرده و باعث می‌شود احساس حقارت کنند. با وجود این، بسیاری از والدین وقتی می‌بینند فرزندشان به خوبی بچه‌های دیگر نیست، دست از مقایسه‌ کردن نمی‌کشند و مدام کودک‌شان را با کودکان دیگر در کفه ترازوی سنجش و مقایسه قرار می‌دهند.

ادامه مطلب...
 
بگذار کودکی کند مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط مدیر سایت ( محسن ربیعی)   
یکشنبه, 19 اردیبهشت 1395 ساعت 04:05

شاید بچه‌هایی را دیده باشید که حرف‌های بزرگانه می‌زنند، مثل یک نوجوان رفتار می‌کنند و با این‌که از سن و سال‌شان انتظار نمی‌رود، هزار و یک مهارت بزرگ‌سالانه را دارند...

اگر جزو والدینی هستید که با دیدن چنین بچه‌هایی، دل‌تان غش می‌رود یا به حال پدر و مادر این کودک فهیم غبطه می‌خورید، لازم است در عقاید خود تجدیدنظر کنید.

حذف مراحل رشد روانی کودک، برای بزرگ‌سالان اگرچه مایه‌ی مباهات است؛ اما برای خود بچه‌ها، چالش‌های زیادی را به همراه دارد. در واقع بچه‌هایی که زودتر از سن‌شان پیش می‌روند، همان‌هایی هستند که در آینده، بزرگ‌ترین مشکلات و درگیری‌های روحی را تجربه می‌کنند.

ادامه مطلب...
 
با بچه‌ها عادلانه رفتار کنید مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط مدیر سایت ( محسن ربیعی)   
یکشنبه, 19 اردیبهشت 1395 ساعت 04:03

رسول‌خدا صلی‌الله‌‌علیه‌وآله‌وسلم در مسجد نشسته بودند و با یاران خود سخن می‌گفتند. در همین هنگام پسربچه‌ای وارد مسجد شد. پدر آن کودک نیز در گوشه‌ای از مسجد نشسته بود و به سخنان حضرت محمد صلی‌الله‌‌علیه‌وآله‌وسلم گوش می‌کرد. کودک نگاهی به بابای خود انداخت و به سوی او رفت. پدر هم لبخندی زد و مهربانانه دستی بر سر کودک خود کشید، سپس او را روی زانوی راست خود نشاند و به ادامه‌ی سخنان پیامبر‌ صلی‌الله‌‌علیه‌وآله‌وسلم گوش کرد.

ادامه مطلب...
 
ده قـــانــون اصلــی تــربــیــت مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط مدیر سایت ( محسن ربیعی)   
یکشنبه, 19 اردیبهشت 1395 ساعت 04:00

این 10 قانون تربیت مهم‌ترین اصول تربیتی هستند که بیشترین کارآمدی را دارند و در اکثر موارد صدق می‌کنند.


ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > انتها >>

صفحه 10 از 15

منابع

مهد قرآن